субота, 16 липня 2011 р.

Презентація про нові медіа в Бердичеві

Пропоную вашій увазі статтю про презентацію проведену мною для редакції РІО Бердичів.
Вітаємо, саме ти став людиною року! Приблизно під таким заголовком п’ять років тому вийшов один з найвідоміших у світі журнал – Time. Щорічно, починаючи з 1927 року, видання намагається виділити того, хто найбільше вплинув на людство. Свого часу цього звання були удостоєні Уінстон Черчіль, Адольф Гітлер, Йосип Сталін, Володимир Путін та Білл Клінтон.
Американці ще в далекому 2006-му році вже зрозуміли, що кожен користувач наповнює власним змістом віртуальний світ Інтернету. Абсолютно будь-хто відтепер може серйозно впливати та навіть більше, формувати інформаційну політику свого міста, країни або навіть світу. В Єгипті, змучене корумпованою владою населення змогло за допомогою новітніх медіа навіть здійснити революцію. Всесвітня павутина - це інструмент, який дає людям широкі можливості співпраці один з одним. Як свого часу прокоментував свою позицію у виборі головної дійової особи планети журнал Time, «Інтернет став інструментом, за допомогою якого збирається маленький внесок кожного з мільйонів людей, що дозволяє їм впливати на світ. Це не тільки змінює світ, але і змінює спосіб, за допомогою якого цей світ змінюється». Авторитет данного американського видання не підлягає будь-якому сумніву у цивілізованому світі.
Редакція «РІО-Бердичів» йде в ногу з часом. Саме тому, у вівторок 12 липня, у актовій залі газети відбулася презентація нових можливостей, які тепер стали доступними для читачів інтернет-сторінки видання.
Світ вже вступив в так звану епоху web 2.0. Переглядаючи новину на сторінці в мережі, людина має змогу висловити свою думку, враження чи пропозицію. Більше того, бердичівляни відтепер зможуть вести власні блоги на сторінці www.rio-berdychiv.info.
Блог – це професіний Інтернет-щоденник, який оновлюється автором власноруч, публікуючи тексти, фото або ж мультимедійні файли. Саме цей вид поширення інформації дістав таку широку популярність у всьому світі, через швидкість публікування та миттєвий доступ до величезної аудиторії. Про такі події як страта Саддама Хусейна, теракти в Лондоні, цунамі в Індонезії світ дізнався саме з блогів простих людей. Сьогодні не обов’язково бути професійним журналістом, щоб доносити важливу інформацію до людей. Більше того, навіть без значних статків будь-який громадянин може піднімати важливі питання в суспільстві. Мережа інтернет, при розумному використанні, є інструментом розвитку для кожного.
Окрім того, сьогодні активно триває інтеграція веб-сторінки «РІО- Бердичів» з найбільшими соціальними мережами світу, такими як ВКонтакте та Facebook. Тепер, щоб бути вкурсі подій рідного міста, вам навіть не треба відлучатися від спілкування з друзями.
Загалом, визначальна роль новітніх медіа полягає у комунікації та обговоренні будь-яких ідей поміж людьми, практичної реалізації права на свободу слова, а також, що особливо актуально в останній час - це інструмент боротьби за права людини. Усі ці питання є важливими для багатьох бердичівлян.
На заході були присутні правозахисники, журналісти, громадські активісти та молодь міста. Навіть після завершення події учасники ще довго обговорювали можливості, які сьогодні відкрилися перед кожним жителем нашого міста. Потреба активізації міської громади в Бердичеві є актуальним питанням, адже не може бути «здорового» місцевого самоврядування без громади. У той же час, сьогодні розвиток суспільства сам спонукає до створення нових інструментів залучення потенціалу пересічних людей для покращення умов нашого спільного життя.
Олексій Побережний
спеціально для РІО Бердичів

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.